یکشنبه , آوریل 21 2019
سرخط خبرها
خانه / تربیت بدنی / دانلود تحقیق آسیب شناسی در رشته های ورزشی خاص

دانلود تحقیق آسیب شناسی در رشته های ورزشی خاص

دانلود تحقیق آسیب شناسی در رشته های ورزشی خاص

دسته بندی تربیت بدنی
فرمت فایل doc
حجم فایل 30 کیلو بایت
تعداد صفحات 26
برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل

فوتبال

شایعترین آسیبهای ورزشی در رشته فوتبال كدامند؟

هر رشته ورزشی نمای ویژه ای از آسیبها را نشان می دهد . اكثریت آسیبهای فوتبالیستها شالم آسیبهای نسج نرم ( تاندون و عضله ) و مفصلی هستند. كوفتگیها، پیچ خوردگیها( بویژه درمچ پا) و كشیدگی های عضلانی 75% كل آسیبها را شامل می شوند . ایین آسیبها غالبا در اندام تحتانی رخ می دهند، كه تقریبا 60% یا بیشتر از كل آسیبهای فوتبال را شامل میشوند . مفاصلی كه اغلب اوقات درگیر می شوند زانو و مچ پا هستند . البته ورزش فوتبال مصون از آسیبهای تنه .سر و اندام فوقانی نیست. آسیب كمر ممكن است در مقایسه با آسیب عضلانی اندام تحتانی بیشتر به دور ماندن ورزشكار از صحنه رقابتها منتهی شود آسیب صورت می تواند در اثر برخورد آرنج یا سر بازیكن حریف در نبردهای هوایی عاض شود. ضربه مغزی در مورد آخر یك خطر محسوب می شود. برخی آسیبها باعث بروز تغییراتی در قوانین باز ی اجرای آنها توسط داور شده اند. از آن جمله استفاده از آرنجها در لیگ فوتبال انگلیسی ( فصل 1994) و تكل از پشت در جام جهانی 1994) ممنوع اعلام گردیدند.

كشتی

آیا تفاوتی در میزان بروز شدت آسیب های زانو دركشتی گیران با سایر ورزشكاران وجود دارد؟

میزان بروز آسیب های زانو در كشتی گیران بالا است ( تقریبا مثل فوتبال ) ، اما شدت آن كمتر است، احتمالا به دلیل حركات پیچشی و خم شدن بیش از حد زانوها ، آسیب منیسك ( خصوصا قسمت خارجی آن) در این ورزش از همه رشته های دیگر شایعتر است .

شایعتر ین محل آسیب در كشتی گیران كجاست و اصولا مكانیسم آسیب در ورزش كشتی شامل چه مواردی است؟

زانوها بیشترین احتمال آسیب را دارند. اگر چه صدمات شانه ، سر و گردن هم به طور معمول مشاهده می شوند . در كل تماس مستقیم با حریف یا تشك كشتی ، ضربات مستقیم به سر و صورت تحت فشار قرار گرفتن یا كشیده شدن گردن و شانه ، برخورد زانو در هنگام زیر گیری یا افتادن روی تشك ازجمله علل آسیب در ورزش كشتی می باشند.

والیبال

شایعترین آسیب مزمن در والیبالیست ها را نام ببرید ، آیا آسیب های شایع دیگری هم وجود دارند؟

التهاب تاندون كشككی شایعترین آسیب مزمن است كه به صورت درد و التهاب در قطب تحتانی كشكك در محل اتصال تاندون كشكك نمود پیدا می كند. كندرومالاسی كشكك( نرم شدن غضروف آن و مستعد شدن به سائیدگی و آسیب مفصل ) ، بیماری Osgood-Schlatter‌ ( كنده شدن یا التهاب قسمتی از توبروزیتة استخوان تیبیا در اثر كشیده شدن های مكرر توسط عضله چهار سر رانی كه به این ناحیه اتصالدارد ) و نیز سندرم درد كشككی – رانی هم از سایر آسیب های شایع هستند.

ورزش های رزمی

چگونه می توان از میزان بروز آسیب در ورزش های رزمی كاست ؟

استفاده از پوشش های محافظتی نقش موثری در كاهش میزان بروز صدمات ایفا میكند. این پوشش ها برای ساعد ، دست ها ، قفسه سینه ،

گونه ها و پا در دسترس هستند. حتی محافظ دهانی برای حفاظت از دندانها و پوششی برای محافظت از دندانها و پوششی برای محافظت از بیضه ها نیز وجود دارد.

در این ورزش ها چه نوع آسیبهایی بیشتر مشاهده میشوند؟

برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل

درباره ی مقاله ها

مطلب پیشنهادی

پاورپوینت تجزیه و تحلیل عضلاتی حرکت دست در شنای پروانه

پاورپوینت تجزیه و تحلیل عضلاتی حرکت دست در شنای پروانه توضیحات:پاورپوینت تجزیه و تحلیل عضلاتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *