جمعه , جولای 19 2019
Breaking News
Home / علوم انسانی / دانلود تحقیق تمبر

دانلود تحقیق تمبر

دانلود تحقیق تمبر

دسته بندیعلوم انسانی
فرمت فایلdoc
حجم فایل16 کیلو بایت
تعداد صفحات21
برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل

مقدمه

در عصر حاضر، پیشرفت های صنعتی و بهره‌گیری از آنها در عرصه های مختلف زندگی، انتقال پیام و برقراری ارتباطات را آسان كرده‌ است. اما هنوز هم، اختلافات فرهنگی، زبانی و توانایی‌های متفاوت جوامع در بهره‌برداری مناسب از وسایل انتقال ارتباطات جدید و پیشرفته در سطح وسیع و همه جانبه، جزو موانع استفاده از اطلاعات است. جامعه‌ای كه به دلیل نداشتن توان اقتصادی مناسب نتواند در همه زمینه‌ها از علوم و تكنولوژی پیشرفته برای ایجاد ارتبط و در نتیجه انتقال اطلاعات استفاده كند، مسلماً به اندازة یك جامعه پیشرفته قدرت برابری در مقابل رویدادها و یا رفع نیازهای متفاوت اعضای خود را ندارد.

بنابراین، وجود یك وسیله برقراری و ارتباط و انتقال پیام جهانی كه به قدر راههای دیگر ارتباطی نیاز به پشتوانه های اقتصادی نداشته باشد، بسیار مهم است و تمبر از جمله وسایلی است كه این منظور را برآورده می‌كند.

تمبر بهترین وسیله ارتباطی و اطلاعاتی است. خواه بر روی آن یك شاهكار هنری نقش بسته باشد و خواه طرحی نمادی، یا یك عكس كوچك را در برگیرد. تمبر پستی این توانایی جالب توجه را دارد كه اصول زیبایی شناسی را تعمیم داده و به عنوان ابزاری در خدمت فرهنگ قرار گیرد.

تمبر در جوامع مختلف بشری نقش‌های مختلفی را از جهات فرهنگی و سیاسی ایفا كرده است كه از بین آنها می‌توان به نشر فرهنگها، ایجاد روابط دوستانه بین ملتها، برقراری عدالت و صلح جهانی، تشویق ملتهای قدرتمند برای كمك به مردم نیازمند در جهان سوم، ایجاد انگیزه‌های بشر دوستانه وآزادی ملتها از سلطه خودكامگان اشاره كرد.

این نیاز به ارتباط و تبادل فرهنگی ارزش تمبر پستی را بر همگان روشن می‌سازد. تمبر پستی با زبان تصویر، یا به عبارت دیگر استفاده از یك زبان همگانی سخن می‌گوید: زبانی كه احتیاج به ترجمه ندارد و در همه جای دنیا و در هر فرهنگی می‌تواند پیام رسان باشد. این قطعه كوچك و جهانگرد ، تصویر است واجد ارزش‌های هنری، همراه با خلاقیت و زیبایی كه هدف خاص هنرمند راكه همانا پیام رسانی است، برآورده می‌كند.

هنرمند درك حس بصری پیام‌گیرنده را در انتقال بهتر مفاهیم در اختیار می‌گیرد و به كمك عوامل فنی و چاپ در به دست‌آوردن ماحصل كار، كوشش می‌كند. كاری كه پیش از هرچیز یك اثر هنری است.

استفاده از تمبر فاصله‌های مكانی و زبانی موجود بین ممالك را از بین رده و با یك زبان واحد، مردم دنیا را متحد می‌كند.

آنچه در تمبر به عنوان یك رسانه‌فراگیر اهمیت دارد، پیام های گوناگونی است كه از طریق آن به تمام دنیا منتقل می‌شود. پیامی كه تحت تاثیر دیدگاهها، علایق و دستاوردهای مختلف یك جامعه قرار دارد. بطوریكه مجموعه تمبرهای پستی هر كشور نمایانگر تاریخ معاصر، میراث‌های فرهنگی، ایدئولوژی و روابط سیاسی، اقتصادی، اجتماعی حاكم بر آن كشور است.

هر تمبر یك پیام بصری به همراه دارد كه از دو جهت زیبایی‌شناسی و فنی قابل بررسی است. طراحی مناسب تمبر و استفاده مناسب از عوامل فنی و چاپ می‌تواند در خدمت انتقال بهتر این پیام باشد.

تمبر بدون هیچگونه مانعی به اقصی نقاط كره زمین فرستاده می‌شود و پیام نهفته خود را بی‌هیچ اداعی به گیرنده پاكت می‌رساند و به علت گستردگی استفاده از تمبر در جهان، پیام تمبر می‌تواند از مرزهای یك كشور بگذرد و به كشورهای دوست و متحد و یا مخالف و حتی دشمن برسد و اینجاست كه با جرات می‌توان گفت تمبر مخاطبانی بمراتب بیشتر از تیراژ خود و جمعیت كشوری كه تمبر در آن منتشر شده ، دارد.

آنچه در تمبر به عنوان یك رسانه فراگیر به چشم می‌خورد، پیامهای گوناگونی است كه از طریق آن به تمام مخاطبین منتقل می‌شود.

فایل ورد 21 ص

برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل

About مقاله ها

Check Also

دانلود پاورپوینت درختان سردسیر و موارد استفاده آنها در فضای شهر

پاورپوینت درختان سردسیر و موارد استفاده آنها در فضای شهر دسته بندی علوم انسانی فرمت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *