یکشنبه , آوریل 21 2019
سرخط خبرها
خانه / مدیریت / دانلود پاورپوینت کنترل در مدیریت

دانلود پاورپوینت کنترل در مدیریت

دانلود پاورپوینت کنترل در مدیریت

دسته بندی مدیریت
فرمت فایل ppt
حجم فایل 1.364 مگا بایت
تعداد صفحات 32
برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل

داشبورد مدیریتی

در اقتصاد چالشی امروز، توانایی تصمیم‌گیری سریع بر پایه اطلاعات جامع و صحیح نقطه‌ای حیاتی برای مدیران است. برای نیل به این هدف، سامانه‌هایی نرم‌افزاری با نام سامانه داشبورد مدیریت (Dashboard Management System) تولید شده است. شرکت‌های تجاری برای داشتن روندنماهایی پویا و به‌روز، به سامانه‌های تشخیص پدیده و زیرساختی برای استفاده از سامانه‌های پشتیانی از تصمیم، روی آورده‌اند.

مقدمه

خلبانان برای پروازی امن و راحت از وسائل و تجهیزاتی پیشرفته استفاده می کنند تا از تمامی شرایط متغیر مطلع باشند و نسبت به آنها سریع تصمیم گیرند. با پیشرفت فناوری های نوین برای سازمان ها نیز این امر مهیا شده است . امروزه دیگر سازمان های بزرگ ، برتر محسوب نمی شوند. این برتر بودن از آن سازمان هایی می‌شود که سریعتر عمل کنند. به همین دلیل مزیت بالقوه یک سازمان در برابر رقبای خود، واکنش سریع به تغییراتی تلقی می‌شود که تنها راه آن مطلع بودن از اطلاعات برای آگاهی از شرایط متغیر است و این کاری است که نشانگر (داشبورد) سازمانی با ارائه تصاویر، نمودار ها و گزارش های جمع آوری شده از داده های پراکنده در سطوح سازمان بخوبی در آن ایفای نقش می کنند. داشبوردهای سازمانی برای کاربران خود تصمیم گیری های شفافتر، تحلیل های آسان ، آگاهی از شرایط لحظه به لحظه سازمان واکنش سریع نسبت به تغییرات را به ارمغان می آورد.

هر فردبا شنیدن واژه داشبورد، در ذهن خودصفحه زیر شیشه ماشین را تصور می‌کند. این صفحه شامل شاخصها، قسمتهای مختلف و وسایل کنترل است که زیبایی آن در کارکرد آنها نهفته است.
داشبورد وسایل نقلیه، اکثر داده های مورد نیاز را در دید راننده قرار می‌دهد تا وی بتواند داده های مهم مورد نیاز را با یک نگاه تحلیل کند و عکس العمل بموقع را انجام دهد. در واقع داشبورد یک روش آسان و راحت برای تصمیم گیریهای ضروری حین رانندگی ارائه می دهد. به عنوان مثال فرض کنید که عقربه نشانگر بنزین خودرو شما درست کار نمی کند، آیا می توانید یک رانندگی مطمئن داشته باشید؟ مسلما جواب منفی است، چرا که وجود نشانگرهای سالم، رانندگی مطمئن را تضمین می کند.

در سازمانها با توجه به حجم داده های پراکنده تصمیم گیری به این آسانی امکان پذیر نیست. برای تصمیم گیران سازمان ، مقدار داده‌ای که باید در روز کاری مشاهده و تحلیل شود، بسیار چالش بر انگیز است. با باز شدن درهای بی‌شمار سازمانها بر مشتریان، شرکا و عرضه کنند گان، سازمانها دیگر قادر به مدیریت با اطلاعات کم و ناقص نیستند. حجم وسیع اطلاعات و توزیع آن از طریق پخش گزارشهای معمول دیگر پاسخگوی نیاز سازمانها نخواهد بود، چرا که این گزارشها غالبا ایستا هستند و با توجه به ایستایی و حجم بسیار باعث سردرگمی می شوند. بنابرین فرصتها و تهدیدها نادیده گرفته شده یا بسیار دیر کشف می شود و این موضوع باعث می‌شود که سازمان نتواند به حرکت سریع خود ادامه دهد. بنا بر این به‌طور طبیعی از صحنه رقابت حذف می‌شود.

و در ادمه داریم:

داشبورد مدیریتی

مهم‌ترین ویژگی‌های داشبورد مدیران

داشبورد و فناوری اطلاعات در سازمان (IT)

داشبورد و هوشمندی کسب و کار (BI)

تحلیل و آنالیز وضعیت

سامانه یا ابزار کنترل، چگونه کار می‌کند؟

ساخت صفحه‌های داشبوردی به صورت ساده و پویا

تفاوت داشبورد با گزارش ساز

استقرار داشبورد در سازمان

برای استقرار سامانه داشبورد در یک سازمان مراحل زیر باید انجام شود

کنترل استراتژیک بر مبنایBSC

1ـ کارت امتیازی مالی

2ـ کارت امتیازی مشتری

3ـ کارت امتیازی فرایندهای‌داخلی

4ـ کارت امتیازی دانش، رشد و یادگیری

فایل پاورپوینت 32 اسلاید

برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل

درباره ی مقاله ها

مطلب پیشنهادی

دانلود- پاورپوینت فصل هشتم کتاب مدیریت رفتار سازمانی تالیف دکتر زهرا برومند با موضوع گروه ها

پاورپوینت فصل هشتم کتاب مدیریت رفتار سازمانی تالیف دکتر زهرا برومند با موضوع گروه ها …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *